Hírlevél

 

 

Támogatóink:



Partnereink:


 


 


 

 

 

 

 

 

 

NEGYEDIK NAP

MAI PROGRAM

December 5., Hétfő

 

16:00 W -monológok drámaíró workshop, helyszín: Auróra

16:00 Alternatív színháztörténet I.-II., helyszín: Auróra

19:00 k2 Színház: Cájtstükk, rendező: Benkó Bence és Fábián Péter, helyszín:Átrium Film-Színház

magyar nyelven

20:00 Forte Társulat: A te országod, rendező: Horváth Csaba, helyszín: Trafó- Kortárs Művészetek Háza

21:00 Kaposvári Egyetem: Tiszta vicc, rendező: Felhőfi-Kiss László, helyszín: Patyolat- PRÓBAüzem


HARMADIK NAP

MAI PROGRAM

December 4., Vasárnap

 

11:00 Vaskakas Bábszínház-ESZME: Az időnk rövid története, rendező: Hoffer Károly, helyszín: Trafóklub

magyar nyelven, angol felirattal, 70 perc

13:00 bOdyssey tréning, helyszín: Auróra

15:00 Színházi CT: Soós Attila-Ady Mari (Élet és Irodalom) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

16:00 Színházi CT: Ördög Tamás-Czenkli Dorka (Magyar Narancs) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

16:00 STEREO AKT: Etikett, rendező: Boross Martin, helyszín: Jurányi Produkciós Inkubátorház

16:00 Egyetemen innen és túl beszélgetés, helyszín: Auróra

17:00 Színházi CT: Kovács D. Dániel-Deres Kornélia (Színház), helyszín: Auróra

17:30 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra

18:45 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra

19:00 Schilling Árpád: A harag napja, rendező: Schilling Árpád, helyszín: Katona József Színház

magyar nyelven, angol felirattal, 85 perc

20:00 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra


MÁSODIK NAP

MAI PROGRAM

December 3., Szombat

 

13:00 Fizikaisok mozgás tréning, helyszín: Auróra

15:00 Színházi CT: Fekete Ádám- Varga Anikó (Játéktér) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

15:00 Látókép ensemble: Ernelláék Farkaséknál, rendező: Hajdu Szabolcs, helyszín: KuglerArt Galéria

magyar nyelven, angol szinkrontolmácsolással, 90 perc

16:00 Színházi CT: Fehér Balázs Benő-Puskás Panni (Revizor) beszélgetés,

helyszín: Trafóklub

16:00 Beszélgetés a színész II. képzésről, helyszín: Auróra

19:00 Katona Józse Színház: A bajnok, rendező: Pintér Béla, helyszín: Katona József Színház

19:00 Nagy Petra (SZFE): Bársonytafota, helyszín: Auróra

21:00 Porteleki-Czitrom duó koncert, helyszín: Auróra

22:00 SzínMűHely Produkció: Oxigén, rendező: Szilágyi Bálint, helyszín: Anker't

magyar nyelven, angol felirattal, 70 perc

 


ELSŐ NAP

MAI PROGRAM

December 2., Péntek

 

14:00 Színműveletek: TIE workshop, helyszín: Auróra

16:00 Színházi CT: Hegymegi Máté-Kovács Bálint(Index) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

17:00 Színházi CT: Székely Kriszta- Tóth Emese (Tiszatáj) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

17:30 Tünet Együttes: Sóvirág, Rendező: Szabó Réka, helyszín: Vígszínház-Házi Színpad

magyar nyelven, angol felirattal és szinkrontolmácsolással, 105 perc

17:30 „Takarásban”- kiállításmegnyitó Fekete Ádámmal, helyszín: Auróra

18:00 Mentőcsónak: Pokolra kell annak menni, rendező: Pass Andrea, helyszín: Auróra

20:00 Orlai Produkció: Egyasszony, rendező: Paczolay Béla. helyszín: Jurányi Produkciós Inkubátorház

magyar nyelven, angol felirattal, 90 perc

20:00 SzínMűHely Produkció: Oxigén, rendező: Szilágyi Bálint, helyszín:Anker’t

magyar nyelven, 70 perc

20:00 Macskák esernyővel koncert, helyszín: Auróra


JÖN!JÖN!JÖN!

13. Kortárs Drámafesztivál

2016. december 2-10.

 

Nagy nemzetközi érdeklődés előzi meg a Kortárs Drámafesztivált

 

December 2-án veszi kezdetét a tizenharmadik Kortárs Drámafesztivál SzínMűHely Alapítvány és a Creatív Média Színházi Ügynökség szervezésében. A KDF idei programja a színházi előadások mellett felolvasószínházi sorozatokkal, fiatal színházcsinálókkal folytatott beszélgetésekkel és a Fesztiválklub változatos programjaival, koncertekkel, workshopokkal egészül ki.

A külföldi szakmabelieknek szóló Visitors’ Programme névű komplex (angol nyelvű) Hungarian Showcase programot igen nagy érdeklődés övezi: a KDF-re érkeznek vendégek Argentinából, Kolumbiából, az USA-ból, Lengyelországból, Németországból, Izlandról és Szlovákiából.