Hírlevél

 

 

Támogatóink:



Partnereink:


 


 


 

 

 

Főprogram

Ajánlott program

Szakmai kísérőprogram (Industry Series)

Fesztiválklub

 

november 27. (szerda)

 

 

20:00

Szputnyik Hajózási Társaság

Závada Péter: REFLEX* (90’)

R.: Kovács D. Dániel

Jurányi Inkubátorház

 

 

21:30

KDF

Fesztiválklub

Zenés fesztiválnyitó fogadás

Jurányi Inkubátorház

 

 

november 28. (csütörtök)

 

 

13:00

Természetes Vészek Kollektíva

ELDORADO.COM (60’)

Jurányi – TVK Mauzóleum

 

 

16:00

011 Alkotócsoport

 MEANWHILE IN KANSAS (60’)

- prezentáció –

R.: Radnai Márk 

Bárka Színház

 

 

18:00

Bárka Színház

 Tasnádi István:

A HARMADIK HULLÁM* (100’)

R.: Vidovszky György

Bárka Színház

 

 

20:30

Csiky Gergely Állami Magyar Színház Temesvár

 Hajdu Szabolcs: BÉKEIDŐ** (100’)

R.: Hajdu Szabolcs

Jurányi Inkubátorház

 

 

22:30

KDF

Fesztiválklub

- vacsora -

Jurányi Inkubátorház

 

 

november 29. (péntek)

 

 

13:00

Természetes Vészek Kollektíva

ELDORADO.COM (60’)

Jurányi – TVK Mauzóleum

 

 

19:00

011 Alkotócsoport

 DROSZT* (100’)

R.: Radnai Márk 

Átrium Film-Színház

 

 

20:00

Krétakör

 Gulyás Márton: KORRUPCIÓ* (120’)

Schein Gábor, Térey János, Závada Péter, Varga Mátyás verseinek felhasználásával

R.: Gulyás Márton

MAFILM Filmgyár H Stúdió

 

 

20:30

Csiky Gergely Állami Magyar Színház Temesvár

 Hajdu Szabolcs: BÉKEIDŐ** (100’)

R.: Hajdu Szabolcs

Jurányi Inkubátorház

 

utána Kritikus Óra - közönségtalálkozó Varga Anikó vezetésével

 

22:30

KDF

Fesztiválklub

- vacsora -

Jurányi Inkubátorház

 

 

november 30. (szombat)

 

 

14:00

Természetes Vészek Kollektíva

ELDORADO.COM (60’)

Jurányi – TVK Mauzóleum

 

  14:00-16:00 KDF

Industry Series**


Magyar színházi produkciók bemutatkozása a fesztivál külföldi vendégeinek

 

Jurányi Inkubátorház  
  17:00-18:30 Krétakör

A politika esztétikai lehetőségei – kortárs színház és történelem**

Kerekasztal-beszélgetés

Jurányi Inkubátorház - Galéria/Kávézó  

 

20:00

TÁP Színház

 Fekete Ádám: JÖVEDELMEZŐ ÁLLÁS (120’)

Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij drámája alapján

R.: Vajdai Vilmos

Jurányi Inkubátorház

 

 

20:00

Forte Társulat – Szkéné Színház

 Kristóf Ágota:

A NAGY FÜZET** (130’)

R.: Horváth Csaba

Szkéné Színház

 

 

22:30

KDF

Fesztiválklub

Puszi zenekar koncertje

vacsora

Jurányi Inkubátorház

 

 

december 1. (vasárnap)

 

  11:00-13:00 KDF - Színházi Kritikusok Céhe

Generációváltás a kortárs magyar színházi életben**

Kerekasztal-beszélgetés

Vezeti: Ugrai István

Jurányi Inkubátorház  

 

14:00

Budapest Bábszínház

 Gimesi Dóra: SEMMI* (90’)

Janne Teller regénye alapján

R.: Hoffer Károly

Budapest Bábszínház

 

 

15:00

Pinceszínház Budapest

 Székely Csaba: BÁNYAVIRÁG* (100’)

R.: Csizmadia Tibor

Pinceszínház Budapest

 

 

17:00

Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka

 AZ EMBER KOMÉDIÁJA* (80’)

- Sziveri János életének és műveinek feldolgozásával –

R.: Táborosi Margaréta

Átrium Film-Színház

 

utána Kritikus Óra - közönségtalálkozó Miklós Melánia vezetésével

 

20:00

Pintér Béla és Társulata

Pintér Béla: TITKAINK** (115’)

Szkéné Színház

 

 

december 2. (hétfő)

 

 

19:00

Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza

 Petőfi-Peer-Sediánszky-Koltai:

TIGRIS ÉS HIÉNA (170’)

R.: Koltai M. Gábor 

Bárka Színház

 


utána Kritikus Óra - közönségtalálkozó Tompa Andrea vezetésével

 

 

 

19:00

Szkéné Színház

 Székely Csaba: BÁNYAVAKSÁG (100’)

R.: Csizmadia Tibor 

Szkéné Színház

 

 

20:00

Gergye Krisztián Társulat – Átrium Film-Színház

Gergye Krisztián: OPERA AMORALE* (90’)

Átrium Film-Színház

 

 

22:00

KDF

Fesztiválklub

Záróparty, DJ, vacsora

Jurányi Inkubátorház

 

 

december 3. (kedd)

 

 

19:00

Szkéné Színház

 Székely Csaba: BÁNYAVÍZ (100’)

R.: Csizmadia Tibor

Szkéné Színház

 

 

* angol nyelvű feliratozással

** angol nyelvű szinkrontolmácsolással

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!